Sloučit lze bankovní i nebankovní produkty

Sloučením úvěrových produktů je možné nejen snížit splátky, ale mnohdy lze i ušetřit. Konsolidací se sice nesníží samotný dluh, ale odpadnou i mnohé vedlejší platby a poplatky (za vedení účtu, za pojištění, za transakce atd.), které v součtu mohou činit velmi významnou částku, a tak se dá ušetřit, i když se splátky prodlouží. Do konsolidace lze zahrnout většinu bankovních i nebankovních produktů, sloučit však nelze hypotéky a stavební spoření. Významně ušetříte i čas věnovaný správě jednotlivých úvěrů – zbyde vám pouze jeden úvěr a jedna splátka.

Pozor na předčasné splacení

Pokud o konsolidaci úvěrů uvažujete, projděte si důkladně podmínky jednotlivých půjček, které chcete do konsolidace zahrnout. Zvláště se soustřeďte na sankce za předčasné splacení půjčky. Ty totiž mohou být tak vysoké, že se vám pak konsolidace nevyplatí. Ideální je slučovat takové půjčky, kde je možnost předčasné úhrady bez postihů. Možnost předčasného splacení bez sankcí bude obsažena i v samotné smlouvě o konsolidaci.

Kdy se zajímat o konsolidaci?

O konsolidaci půjček se zajímají lidé, kteří si chtějí zjednodušit vedení půjček nebo potřebují snížit měsíční splátky. Pokud jste v situaci, kdy by vám mohly nastat problémy se splácením půjček, konsolidujte včas, ještě než přestanete splácet a stanete se dlužníky. Zápisem v registru dlužníků velice snížíte šance na schválení konsolidace.

Kde získáte sloučení půjček?

Konsolidaci půjček najdete v naší nabídce nebankovních produktů. Sjednat si sloučení půjček je velice jednoduché, lze tak učinit i online – vyplněním formuláře na našich stránkách - kliknutím na tlačítko Vyřídit půjčku a po domluvě s operátorem je možno celý proces připravit.